Spáry

Chcete-li mít bílé spáry mezi dlaždičkami, smíchejte 1-4 balení kypřícího prášku do pečiva (podle velikosti plochy) s vodou. Tuto pastu naneste na spáry mezi dlaždičkami a nechte krátce působit. Následně ji smyjte za pomoci čisté vody a hadru.

Plíseň na sprchovém závěsu

Závěs vyperte v teplé vodě, do které přidejte 50ml pracího přípravku a 100ml chlorového bělidla. Plastový závěs perte spolu s několika ručníky, aby se materiál nepomačkal. Poté závěs pověste, aby uschnul.

Ručníky

Některé ručníky špatně sají vodu. To hravě změníte: namočte ručníky na noc do kbelíku s teplou vodou a 100g soli. Následující den ručník vymáchejte a usušte. Při dalším použití se jeho schopnost vpíjet vodu výrazně zlepší.

 Zubní kartáček

Staré zubní kartáčky nevyhazujte do koše. Dají se využít jako šikovní pomocníci na silně znečištěná místa, kde si tradičními technikami moc nepomůžete -  například v okolí vodovodních kohoutků, odtoků atd. Také s nimi skvěle vyčistíte spáry mezi kachličkami.

Staré ponožky

Určitě se vyplatí nevyhazovat ponožky, protože jsou staré nebo se jedna ztratila. Můžete je využít jako čistící rukavici. Natáhněte si ponožku na ruku a můžete se pustit do smýčení úzkých rohů nebo mezer.

Lesklé umyvadlo

Když vyleštíte po umytí vanu nebo u,yvadlo aviváží, voda i špína budou po naleštěném povrchu lépe sklouzávat.

04.05.2007 08:58:47
sanov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one