JAK SE ZBAVIT ZÁPACHU V CHLADNIČCE.
Chladnička je místo, ve kterém se skladují různé potraviny, které po sobě nezřídka zanechávají nepříjemné a dlouhodobě přetrvávající pachy. Takovými potravinami jsou zejména ryby, různé česnekem hojně kořeněné uzeniny a podobně. Dostupný způsob, jak tyto pachy zmírnit, nebo dokonce odstranit, je umístit do prostoru chladničky několik rozpůlených citronů. Stejně dobře působí i nádobka s octem uvnitř chladničky.

BEZ CHLADNIČKY VYCHLADÍME NÁPOJE
když láhev zasypeme ve kbelíku pískem, nasypeme navrch půl kg soli a přelijeme párkrát studenou vodou. Asi za půl hodinky můžeme konzumovat vychlazený nápoj. 

pach cibule A ČESNEKU: 
z úst odstraníme tím, že ji zapijeme douškem mléka nebo rozžvýkáme několik listů zelené petržele 
z rukou jej odstraní petrželová nať, kterou několikrát v dlani promneme. Stejně pomůže plátek syrového celeru. Také můžeme opláchnout v octové vodě.
z nože odstraníme, když jím projedeme syrovou mrkví nebo ho potřeme trochou navlhčené soli. 
z pánve zmizí, jestliže v ní povaříme trochu octové vody, opláchneme a do sucha vytřeme. 

HORKÉ POKLIČKY UŽ VÁS NESPÁLÍ
Způsob jak eliminovat potřebu utěrek na horké poklice a nespálit si od pokličky ruce, je snadný. Pomůže použitá korková zátka, kterou vsunete do rukojeti vaší pokličky a poté budete pokličku zdvihat uchopením zasunuté zátky.

ŠKRÁBANCE NA SKLÍČKU HODINEK  
nám pomůže odstranit zubní pasta. Pastu roztírejte jemným hadříkem po povrchu poškrábaného sklíčka. Zubní pasta také dobře leští korodující povrch některých kovů, včetně černajícího stříbra.

OKNA A ZRCADLA SNADNO VYLEŠTÍME.
Nejprve je otřeme čerstvě rozpůleným bramborem a potom opláchneme teplou vodou a otřeme novinovým papírem 

zašlá ZRCADLA 
pomůže oživit obyčejná křída

chromované předměty můžeme vyleštit 
flanelovým hadrem a trochou mouky.

VYZRAJTE NAD TRUCUJÍCÍM ZIPEM
Zadrhává se vám zip? Vyzkoušejte ho navoskovat kouskem svíčky, nebo přetřít mýdlem. Ve většině případů se zip umoudří a začne znovu plnit svůj účel.

VRZAJÍCÍ PANTY VÁS UŽ NEROZZLOBÍ,
když je namažete svíčkou.

VODNÍ KÁMEN VAŠÍ PRAČCE NESVĚDČÍ

Děsí vás hrůzostrašně vypadající díly napadené vodním kamenem v jinak dobře udržované pračce, které na vás útočí z televizní reklamy? A nechcete platit za drahý propagovaný přípravek k ochraně těchto dílů? Nezoufejte. Stačí, když do každého praní nasypete přímo na  prádlo podle místní tvrdosti vody, 1-2 vrchovaté polévkové lžíce sody na praní, kterou koupíte za zlomek ceny propagovaného výrobku v každé lepší drogerii. 

ŠUPLÍKY PRAČKY PRACÍ PRÁŠEK UŽ NEUCPE
Stejnou cestou jako sodu na praní se vyplatí sypat do pračky přímo na prádlo i prášek na praní. Zamezíte ucpávání kanálků pračky špatně rozpouštěným práškem v násypném šuplíku studenou vodou.

barvy tmavého prádla oživíme při praní, 
když do posledního máchání v pračce použijeme místo aviváže ocet. 

ZAŽRANOU MASTNOU ŠPÍNU NA LÍMCI KOŠIL ODSTRANÍME
tak, že před praním potřeme zasažené místo šampónem na vlasy a chvilku třeme.

SKVRNY POTU A TUKU ODSTRAŇUJ
E
poměrně snadno a rychle kapalný éter

OBRAZY - OLEJOMALBY VYČISTÍME SNADNO
rozkrojenou cibulí. Opatrně otíráme, nesmíme příliš tlačit na plátno, abychom ho nepoškodili

OCET NA VODNÍ KÁMEN
Usazený vodní kámen na spirálách rychlovarných konvic, nebo překapávačích kávy odstraníte roztokem octa a vody v poměru 50:50. Tímto roztokem zakryjte spirálu, nechte projít varem a vyčkejte na vychladnutí. Vypláchněte dle potřeby, až do odstranění zápachu octa.

NA VODNÍ KÁMEN TAKÉ S KYSELINOU CITRÓNOVOU
Kyselina citrónová je pro odstraňování vodního kamene lepší než ocet, protože nezanechává zápach. Stačí vysypat obsah jednoho sáčku do rychlovarné konvice a doplnit vodu naplno. Nechat projít varem a 10min působit. Pak opláchnout teplou vodou. Zmizí nejen 99% vodního kamene, ale dokonce i okolní rez.

VODNÍ KÁMEN NEMÁ RÁD SILIKONOVÉ LUBRIKANTY.
Pokud vás trápí vodní kámen na ventilu splachovače WC, pečlivě a šetrně jej odstraňte a po vysušení ventil  namažte silikonovým lubrikantem. Časté protékání vody se stane na dlouho minulostí.

NA PLÍSEŇ MODROU SKALICÍ 
Plísně na zdech se můžeme zbavit tak, že ji kartáčem odstraníme a potom místo ošetříme roztokem vody a modré skalice. Ředíme 1:10. (na 1 litr vlažné vody přidáme 10 dkg modré skalice). Tímto roztokem zeď natřeme a nátěr opakujeme o den později ještě jednou. Po dokonalém vysušení lze zeď dále upravovat a malovat 

USAZENINY KÁVY, ČAJE
se dají odstranit tak, že do hrnků, nebo konvic nalijeme horkou vodu s kypřícím práškem do pečiva. Necháme odstát asi 3 hodiny a vypláchneme.

ZAPRANÉ ZÁCLONY
bělíme tak, že je před praním namočíte do roztoku slané vody

ZTVRDLÉ KOŽENÉ PŘEDMĚTY
jako kabelky, čepice, rukavice nebo bundy změknou, když je ošetříme indulonou, lněným nebo ricinovým olejem

  ROZTŘEPENÉ TKANIČKY 
můžeme bez problémů navlékat do dírek u bot poté, když jejich roztřepené konce namočíme do roztaveného vosku a necháme vychladnout. Pokud nechceme tavit vosk a máme po ruce lak, nebo nátěrovou barvu, namočíme do nich roztřepené konce tkaniček a necháme tkaničky vyschnout.

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one